Konst Skulptur
1268133
Svante Nilsson
(Sverige, 1869-1942)
Svante nilsson, bronsplakett. sign. diameter 19,5 cm.

Svante Nilsson, bronsplakett. Sign. Diameter 19,5 cm.

"Anders Zorn, 1916". Signerad Svante Nilsson. Brunpatinerad brons. Diameter 19,5 cm.

Obetydliga skrapmärken.
Något avnött patinering.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
2 500 SEK