Belysning Taklampor
1268142
Ampel, senempire, 1800-talets mitt.

Ampel av mässing för fyra ljus. Diameter ca 43, höjd ca 53 cm.

Smärre slitage och kompletteringar. Lösa prismor med smärre nagg medföljer.

Utropspris
2 500 SEK