Hertha Bengtson, kaffe- samt teservis, 15 delar, flintgods. "Blå Eld", Rörstrand.
Bestående av:
1 kanna med lock, höjd 18,5 cm.
6 fat, 18,5 cm.
8 (6+2) koppar med fat, diameter på fat 16,5 cm.
Smärre krackelyr. Slitage. 3 extra fat medföljes.