Sten Didrik Bellander, fotografi uppklistrad på masonit
"Vårskratt Stockholm 1950". Gelatinsilverfotografi uppfodrad på masonit, ca 38 x 28,5 cm.
Slitage, främst längs ytterkanterna.
Repor.
Veck i högre vänstra hörnet.
Sten Didrik Bellanders familj.
Privatsamling, Stockholm.
Per Lindström, "Svart på vitt om Tio Fotografer", 2008, se bild sid 51.