Hertha Bengtson, kaffeservis, 21 delar, flintgods. "Blå Eld", Rörstrand.
3 koppar med fat, diameter på fat 15,5-16,5 cm.
2 serveringsfat, längd 28,5-39,5 cm.
2 skålfat, längd 25-28 cm.
1 skål, längd 26 cm.
2 skålar, längd 13 cm.
1 skål, längd 10,5 cm.
1 mjölkkanna, höjd 9,5 cm.
1 kanna, höjd 23 cm.
6 äggkoppar.
2 kannor med 1 lock, höjd 17,5 cm.
Slitage, nagg.