Design Övrigt
1269329
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)
Lisa johansson-pape, taklampa, modell 61-191, stockmann orno 1960-tal.

Lisa Johansson-Pape, taklampa, modell 61-191, Stockmann Orno 1960-tal.

Metallskärm med underliggande reflektor i akryl. Total höjd 88 cm. Diameter 43 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis. Ej funktionstestad.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
250 EUR