Design Övrigt
1269330
TAKLAMPA, modell 1639/6+1, AT- Valaisin 1900-talets slut.
Taklampa, modell 1639/6+1, at- valaisin 1900-talets slut.

Mässing med 7 opalglaskupor. Bär tillverkarens etikett. Diameter ca 43 cm. Total höjd 147 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott. Ej funktionstestad. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
250 EUR