Snedklaffsekretär, ek, 1800-talets första hälft.

Snedklaffsekretär av ek och furu. Nedfällbar skrivklaff med bakomliggande lådor och skåp. Undertill med fyra lådor. Bredd 104, djup 47, höjd 105 cm.

Skador, slitage, lagningar med kompletteringar. Ett lås medföljer löst. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK