Allmoge
1269352

Skåp, allmoge, 1800-tal.

Skåp, allmoge, 1800-tal.

Målat skåp med två dörrar och bakomliggande hyllor. Krönet med imitation av ur. Bredd 83, djup 35, höjd 129 cm.

Smärre skador och slitage, sprickor, färgbortfall, retuscher, maskstunget. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK