Dekor av lejon. Bestående av:
1 par ljusstakar, höjd 10 cm. Skrivställ med bläckhorn, 16x27 cm. 1 kniv, längd 23 cm. 1 sigill, höjd 8,5 cm.
1 hållare, höjd 11 cm.
1 press, längd 13,5 cm.
Slitage. Repor. Bucklor.