Mässing. Ben lindat med skinn. Två böjbara armar med tygskärmar. Stämplad EB 7402 Made in Sweden. Höjd 135 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Bucklor. Senare skinn.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10