Spegel, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft.
Krönande bandrosett, ovanför spegelglaset profil i blå medaljong, runtom den fasettslipade spegeln pärlband och bandstav. Spegelglas 93 x 45 cm. Totalmått 160 x 68 cm
Anlupet glas. Senare bakstycke i kartong. Krackelyr i profilen, senare målning.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.