Smycken Ringar
1270091
Ring, 18K guld med rund fasettslipad citrin
Ring, 18k guld med rund fasettslipad citrin.

Stämplad NJ, Nordiska Juvelaktiebolaget, Stockholm 1963. Diameter ca 14 mm. Storlek 18,75/59. Vikt 8,8 gram.

Gravyr. Bruksslitage. Fattning något böjd.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
3 000 SEK