BERTIL VALLIEN, skulptur, sandgjutet glas, Kosta Boda, signerad och numrerad 38/50
Båt av polykromt, sandgjutet glas, innesluten dekor. Signerad Kosta Boda 8BVAED 989001. ED 38/50 B. Vallien. Längd 33 cm. Ställning av stål medföljer.