1270175
ROYAL COPENHAGEN, matservisdelar, 42 delar, porslin, "Blå Blomst", Danmark
Royal copenhagen, matservisdelar, 42 delar, porslin, "blå blomst", danmark.

Bestående av:
Serveringsfat, 8016, längd 33,5 cm (nagg)
12 fat, 8095, 21 cm (1 med nagg och spricka).
12 tallrikar, 8096, 23,5 cm (1 med ifyllt nagg).
9 skålfat, 8105, 20,5 cm.
6 assietter, 8093, 17,5 cm.
1 kanna, 8026, höjd 11,5 cm (kantlagning).
2 fat, 8124, längd 25,5 cm.

Alla delar med smärre repor. Några delar med smärre bubblor i glasyren. För övriga skador se detaljerad beskrivning ovan.

Maria Granström
Maria Granström
Tf filialchef Malmö / Private Sales
+46 (0)739 40 08 09

Slutpris
10 500
1 014
1 198
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (44 bud)
8
19 okt 19:01
10 500 SEK
9
19 okt 19:01
10 500 SEK
8
19 okt 19:01
10 000 SEK
9
19 okt 18:58
10 000 SEK
8
19 okt 18:56
9 800 SEK