doublé, manuell, plexiglas, ca 1958, länk i 14K guld, vikt ca 16 gram.
Caliber 482, Serienr. 16892359, Boettnr. 2812-12
Länken är stämplad 18K men är bara 14K. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Åldersrelaterat slitage.