1270476
Wilhelm Kåge
(Sverige, 1889-1960)
Wilhelm kåge, vas, stengods, "argenta", gustavsberg.

Wilhelm Kåge, vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg.

Stengods, grön glasyr med målad silverdekor av lejon. Signerad GUSTAVSBERG D ARGENTA 1243 MADE IN SWEDEN. Höjd 35 cm.

Slitage.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
4 000 SEK