Alf Svensson, hyllsystem, 7 delar, Bjästa Snickerifabrik, 1960-tal.
Ek. Tre överdelar med hyllplan. En överdel med vitrindörrar. Två underdelar med skåp. En underdel med lådor. Brännmärk Alf Svensson Bjästa Sweden. Bredd 300 (120+120+60), djup 45 (överdelar djup 28), höjd 183 (underdelar höjd 72) cm. Nyckel finns.
Slitage. Fläckar. Fanerskador.