Belysning Ljuskronor
1270626
Ljuskrona, oscariansk, omkring 1900.

Stomme av gulmetall behängd med prismor. Glasad stam och avslutande kula. Åtta ljusarmar. Fyra ljuspunkter. Diameter 50, höjd 75 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Nagg. Delvis senare prismor, enstaka prismor saknas, lösa prismor medföljer.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
6 000 SEK