Stomme av gulmetall behängd med prismor. Glasad stam och avslutande kula. Åtta ljusarmar. Fyra ljuspunkter. Diameter 50, höjd 75 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Nagg. Delvis senare prismor, enstaka prismor saknas, lösa prismor medföljer.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10