Byrå, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.

Fanerad byrå med tre lådor. Samkomponerad front med musikemblem. Beslag av mässing. Skiva av kalksten. Bredd 75, djup 47, höjd 78 cm. Nyckel finns.

Smärre skador, slitage och lagningar, repor, märken, fanerskador. Skivan med smärre nagg, fläckar samt repor.

Utropspris
12 000 SEK