Ilja Jefimovitj Repin, blyertsteckning, signerad och numrerad nr 2 och daterad 1883.
Studie av liggande häst och sittande man. Papper uppfäst på papp-pannå. 12,5 x 22 cm
Ej examinerad ur ram. Gulnad.