Skiva av kalksten, fanerad med mahogny, avfasade kannelerade hörn, draghandtag och dekorlister av mässing, längd 93, bredd 45, höjd 88 cm
Bruksslitage. Fläckar. Fanerskador. Repor. Märken. Nagg. Lös dekorlist medföljer. Faner på lådfronter buktar. skivan med skada på
ovansida