Bordslampa av mässing med läderlindat skaft. Kupa av frostat glas med skärm av mässing. Märkt EB 5018. Höjd 54, diameter 45 cm.
Slitage. Märken. Repor. Reflektorskärm med lackbortfall. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10