Asta Strömberg, vaser, 5 st, glas, "Diamant", Strömbergshyttan.

Fem stycken vaser av glas. En etikettmärkt och signerad i botten. En med etsad dekor i botten (IBM SERVICE STOCKHOLM 1971). Höjd 8-22,5 cm.

Smärre slitage. En med höjd 8 cm med obetydlig nagg.

Utropspris
3 000 SEK