Yngve Ekström, bord, ett par, "Domino", för Swedese, 1900-talets andra hälft. Brännmärkta.
Bord av solid ek, skivorna fanerade med ek. Längd 62,5, bredd 62,5, höjd 36,5 cm vardera.
Smärre slitage, repor, märken. Olika ton / färg.