1272106
Matta, rölakan, ca 199-202,5 x 135,5-136 cm, signerad BA?.
Matta, rölakan, ca 199-202,5 x 135,5-136 cm, signerad ba?.

Gulmelerad botten. Bred gråmelerad bård med polykroma geometriska mönster och stiliserade blommor.

Något slitage och smutsig, fläckar. Kortsidorna med smärre skador, ställvis skadade fransar, flera saknas.

Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 92

Utropspris
2 500 SEK