Matta, rölakan, ca 199-202,5 x 135,5-136 cm, signerad BA?.

Gulmelerad botten. Bred gråmelerad bård med polykroma geometriska mönster och stiliserade blommor.

Något slitage och smutsig, fläckar. Kortsidorna med smärre skador, ställvis skadade fransar, flera saknas.

Utropspris
2 500 SEK