Möbler Skåp & Byråar
1272184
Hörnhängskåp, 1700-tal.
Hörnhängskåp, 1700-tal.
Hörnhängskåp, 1700-tal.
Hörnhängskåp, 1700-tal.
Hörnhängskåp, 1700-tal.

Skåp fanerat med valnöt samt med ljusare träslag. En dörr med två lösa bakomliggande hyllplan. Bredd 85, djup 60, höjd 101 cm. Nyckel finns.

Renoverat och kompletterat. Smärre skador, slitage och lagningar. Troligen ursprungligen överdel till större skåp.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H65

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
4 000 SEK