Militaria Vapen
1272560
Värja, 1800-tal.
Värja, 1800-tal.
Värja, 1800-tal.
Värja, 1800-tal.

Delvis blånerad stukatklinga med förgylld och graverad dekor. Märkt I.C.B. Förgyllt mässingsfäste med oval parerplåt. Vit balja av läder med två mässingsbeslag. Längd 94 cm.

Slitage.

Utropspris
3 000 SEK