Design Möbler
1272731
Sekretär, Swedish Modern, AB Åby Möbelfabrik, Fjugesta, 1940-tal.
Sekretär, swedish modern, ab åby möbelfabrik, fjugesta, 1940-tal.

Fanerad med alm och masurbjörk. Nedfällbar skrivklaff med bakomliggande lådinredning. Tre lådor. Stämpelmärkt SMI 110. Bredd 88, djup 43, höjd 111 cm.

Märken. Nyckelbrickor saknas. Endast nyckel till klaffen. Nyckel saknas.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
4 000 SEK