Mugg, tallrik och djup tallrik, porslin. Arabia, Finland, 1900-talets mitt.

Dekor av Mumin, Snorkfröken och lilla My.
Mugg höjd 7 cm.
Tallrik och djup tallrik diameter 19 mm.

Nagg. Genomgående spricka. Glasyrmistor.

Utropspris
400 EUR