Design Möbler
1273188
Axel Larsson
(Sverige, 1898-1975)
Axel larsson, skåp, swedish modern, ab svenska möbelfabrikerna, bodafors, 1930/40-tal.

Axel Larsson, skåp, Swedish Modern, AB Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1930/40-tal.

Skåp fanerat med alm och mörkbetsad björk. Hyll- och lådinredning. Brickmärkt AB Svenska Möbelfabrikerna Bodafors. Bredd 120, djup 48, höjd 155 cm. Nyckel finns.

Märken. Repor. Nagg. Smärre fläckar.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
4 000 SEK