Böjd klinga med graverad och förgylld dekor. Förgyllt mässingsfäste med gravyr: " Till Krigaren och Artisten Herr Kapten C Bagge af Myckleby. Stålbalja. Församlingsbor. Längd 96 cm.
Skador, Håller ej i hop. Sammansatt.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.