Militaria Vapen
1273219
Sabel, svensk, 1800-tal.
Sabel, svensk, 1800-tal.
Sabel, svensk, 1800-tal.
Sabel, svensk, 1800-tal.
Sabel, svensk, 1800-tal.
Sabel, svensk, 1800-tal.
Sabel, svensk, 1800-tal.
Sabel, svensk, 1800-tal.

Böjd klinga med graverad och förgylld dekor. Förgyllt mässingsfäste med gravyr: " Till Krigaren och Artisten Herr Kapten C Bagge af Myckleby. Stålbalja. Församlingsbor. Längd 96 cm.

Skador, Håller ej i hop. Sammansatt.

Utropspris
2 500 SEK