Design Möbler
1273367

Nils Strinning

(Sverige, 1917-2006)
Nils strinning, hylla, "string", 3 sektioner, string-design, 2000-tal.

Nils Strinning, hylla, "String", 3 sektioner, String-design, 2000-tal

Bestående av fyra grålackerade gavlar, skåp och låddel, sex hyllplan bredd 78, 5 hyllplan bredd 58, alla fanerade med valnöt, två tidningshyllor. Höjd 205, djup 30 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott. Hyllbärare saknas.

Utropspris
600 EUR