Fanerat i mahogny. Över och underdel med pardörr. Överdel med barskåp. Detaljer i mässing. Längd 113 cm. Djup 43 cm. Höjd 165 cm. Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Hål på bakstycket