Royal Copenhagen, kaffeservis, 63 delar, porslin, "Musselmalet", Danmark.
21 kaffekoppar med fat 1/719, höjd kopp 6 cm, diameter fat 12,5 cm.
22 plates 1/574, diameter 17 cm.
2 ljusstakar 1/1138, höjd 10 cm.
2 ljusstakar 1/3334, höjd 5,5 cm.
1 kaffekanna med lock 1/518, höjd 22,5 cm.
1 vas 1/1016, höjd 11 cm.
1 saltkar 1/2009, höjd 8 cm.
1 saltkar 1/189, höjd 8 cm.
1 gräddkanna 1/521, höjd 8 cm.
1 gräddkanna 1/1031, höjd 8,5 cm.
1 cremekopp med lock 1/743, höjd 9 cm.
1 äggkopp 1/542, höjd 6 cm.
1 askfat 1/504, diameter 7,3 cm.
2 askfat 1/1004, diameter 7,5 cm.
1 senapsskål med lock, 1/715, höjd 7,5 cm.
1 sockerskål med lock 1/398, höjd 8 cm.
1 skål 1/624, diameter 16 cm.
1 fat 1/1115 längd 25 cm.
1 skål på fot 1/513, diameter 21,5 cm, höjd 14,5 cm.
1 kaffekopp 1/1035 samt 3 extra fat 1/719 medföljer.
1 bordspingla av annan tillverkning medföljer (sprucken).
1 assiette med nagg. 1 ljusstake 1/1138 med skadad kant. Vas 1/1016 med undersides nagg. Senapsskålens lock med kantnagg. Sockerskål med omfattande skador, lagningar. Skål på fot 1/513 är i två delar och behöver fästas ihop.