Vilhelm Wohlert, vägglampor, 2 st, modell 204, "Mushroom" för Le Klint, 1900-talets senare del.
Furu med veckad skärm. Höjd 24 cm, diameter 27 cm, djup 26 cm.
Fläckar. Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10