Belysning Taklampor
1274010
TAKLAMPA troligen Asea 1900-talets mitt/andra hälft
Taklampa troligen asea 1900-talets mitt/andra hälft.

Diameter 60, höjd ca 100 cm, kupa av opalglas

Åldersrelaterat slitage. Möjligen ombyggd från plafond till taklampa

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - C1
Proveniens

Möjligen Svea Hovrätt.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK