BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.

sk, Haupt-kopia. Så kallad Haupt-kopia. Intariadekor av musicerande putto och festoner. Fanerad med olika träslag, bland annat palisander. Tre lådor. Skiva av marmor. Bredd 95, djup 50, höjd 80 cm. Nyckel finns.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
3 000 SEK
Om Cites