Kaffeservis, tre delar, silver, rokoko-stil, importstämplad, tidigt 1900-tal.
Bukig form med breda svängda knäckar och riklig dekor. Tassfötter. Kaffekanna med handtag i svärtat trä, höjd 16 cm. Gräddkanna och sockerskål, invändigt förgyllda, höjd ca 8 cm. Vikt 590 g.
Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.