Möbler Speglar
1274382
Nils Meunier, spegel, gustaviansk, daterad 1772.
Nils meunier, spegel, gustaviansk, daterad 1772.

Bronserad och förgylld med skuren dekor. Stämplad NM och med Stockholms hallstämpel 1772. Höjd 120, bredd 48 cm.

Åldersrelaterat slitage. Senare glas. Lagning.

Slutpris
22 000
2 176
2 638
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (61 bud)
18
17 jan 21:30
22 000 SEK
19
17 jan 21:27
21 000 SEK
18
17 jan 21:26
20 000 SEK
19
17 jan 21:24
19 500 SEK
18
17 jan 21:23
19 000 SEK