Design Möbler
1274683
Björn Wiinblad
(Danmark, 1918-2006)
Björn wiinblad, stolar, 8 st, 1900-talets andra hälft.

Björn Wiinblad, stolar, 8 st, 1900-talets andra hälft.

Målade. Svarvade ryggpinnar. Kopplad benställning. Lösa sittdynor medföljer. Sitthöjd 40 cm.

Slitage. Färgbortfall. Smärre skador, vissa sitsar något lösa. Dynorna med olika klädsel.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Slutpris
2 800
276
329
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
22 nov 10:05
2 800 SEK
22 nov 10:05
2 600 SEK
22 nov 10:05
2 500 SEK
22 nov 10:03
2 400 SEK
22 nov 10:00
2 200 SEK