Sabel för husarofficer, 1700-talets slut med graverad dekor och förgyllt mässingsfäste. Sabel, 1800-talets slut med rak klinga och mässingsfäste. Längd 95 och 90 cm,
Åldersrelaterat slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.