Militaria Vapen
1274792
Sablar 2 st, 17/1800-tal
Sablar 2 st, 17/1800-tal.
Sablar 2 st, 17/1800-tal.
Sablar 2 st, 17/1800-tal.

Sabel för husarofficer, 1700-talets slut med graverad dekor och förgyllt mässingsfäste. Sabel, 1800-talets slut med rak klinga och mässingsfäste. Längd 95 och 90 cm,

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
3 000 SEK