Smycken Ringar
1274850
Ring med rubin och briljantslipade diamanter
Ring med rubin och briljantslipade diamanter.

18K vitguld. Engelska stämplar, stämplad BM, London 1973. Svensk importstämpel. Diamanter totalt ca 0,10 ct. Rubin ca 5,5 x 4 mm. Storlek 15,25/48. Vikt 3 gram.

Bruksslitage.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
4 000 SEK