1275007
David von Krafft
(Tyskland/Sverige, 1655-1724)
David von krafft, hans art, olja på duk, 1700-tal.

David von Krafft, hans art, olja på duk, 1700-tal.

"Karl XII" (1682-1718). "CXII. Rex. Magnus. Monarcha. Herosincompabilis".84 x 59 cm.

Oramad, duklagning, färgbortfall, slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T22
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

18 timmar 34 minuter
8 200
807
962
Utropspris
10 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 8 400 SEK. Läs mer.
Budhistorik (16 bud)
8
2 dec 9:03
8 200 SEK
9
2 dec 9:03
8 000 SEK
8
2 dec 9:03
8 000 SEK
9
1 dec 22:17
7 800 SEK
8
1 dec 22:17
7 600 SEK