David Byrne

(USA, Född 1952)
David Byrne
(USA, Född 1952)

David Byrne, fotografi numrerad 2/5 på etikett a tergo.

"Sacred Objects: Child's Shoe", 1993. Cibachrome laminerad och ramad. 71 x 80 cm inklusive ram.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Galleri Arsenalsgatan 6 Modern & Contemporary, Stockholm.

Galleri Arsenalsgatan 6 Modern & Contemporary, Stockholm, "David Byrne Strange Rituals", 20 mars - 20 april 1996.

David Byrne är även känd som sångare i det amerikanska New Wave-bandet Talking Heads, som var stora på 1980-talet.

Utropspris
12 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

91. Rolex, Yacht-Master, "Onyx", ca 2010.
Utropspris
110 000 - 130 000 SEK
Budhistorik
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
Aktuellt bud:
120 000 SEK