1275118

Ljusstakar, ett par, sengustavianska, Sverige ca 1790.

Ljusstakar, ett par, sengustavianska, sverige ca 1790.

Mässingsljusstakar på marmorsockel, förgyllda mässingsdekor kring skaft i koboltblått glas. Höjd 27,5 cm.

Senare glas. Åldersrelaterat slitage. Socklarna med kantnagg.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
700 EUR