BOKHYLLA, Hugo Troeds, Bjärnum, 1900-talets andra hälft

Fanerad med mahogny. Överdel med hyllplan, lådor och fack. Utdragbar skrivskiva. Nedtill med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Märkt med plakett. Bredd 95. Djup 36. Höjd 165 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor.

Utropspris
2 500 SEK