Tallrikar, 22 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger. Diameter 23,5 cm.

Sex med sprickor. Nagg. Slitage.

Utropspris
10 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

106. Franck Muller, Master Banker Havana, "Triple Time Zone", ca 1997.
Utropspris
38 000 - 42 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK